OFF FASHION KIELCE

baner_orange2
Uwaga
Polish (Poland)English (United Kingdom)

baner_off201411

Program XVI edycja Off Fashion "Chinatown"

 

8 listopada 2014, g. 18:00 - Institute of Design Kielce
Wystawa autorska Przemysława Piniaka


piniak Wystawa autorska Piniaka to droga, którą przechodzi materia by stać się Butem. Obok tej drogi rozpościerają się krainy osobistych inspiracji, autorskich projektów i eksperymentów. Współpraca z pracownią tkanin oraz kieleckim Fab Labem- drukiem 3D (pracowniami mieszczącymi się w Institute of Design Kielce), to ścieżka, którą podążył Piniak szukając zastosowań nowatorskich technologii w procesie tworzenia butów. Efekt pierwszych w Polsce, ekskluzywnych warsztatów szewskich, stał się dla projektanta portem wprowadzającym na szerokie wody możliwości twórczych.

Kolekcja butów Piniaka jest osobną planetą, której mapa całego procesu powstawania obiektu jest równie ważna, jak efekt docelowy, czyli wyjątkowy But.

Przemysław Piniak to projektant ręcznie szytego obuwia, laureat licznych nagród i publikacji (Wysokie Obcasy, Art.&Business, Label Magazine, Acivist, Viva moda). Jego projekty łączą tradycję z nowoczesnością wyrastając z klasycznych obrazów, trzewików, pantofli, butów noszonych na wielkopańskich dworach. Projekty Piniaka bywają awangardowe, ale powstają na najbardziej tradycyjnym szewskim kopycie.

 

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

Zaproszenia do odbioru Institute of Design Kielce

Więcej…

Wyniki castingu

Dziękujemy uczestnikom castingu. Byliście Wszyscy wspaniali!

Cieszymy się, że tak licznie przybyliście. Z pośród 101 uczestników zakwalifikowaliśmy 58 osób.

Zapraszamy 8 listopada g. 10.00 Mała Scena KCK (nauka poruszania się na wybiegu oraz prezentacji kostiumów, prosimy o zabranie ze sobą butów na wysokim obcasie)

 

Lista zakwalifikowanych:

Więcej…

CHINATOWN

"Zapomnij o tym, Jake. To Chinatown"
"Chinatown" - film Romana PolańskiegoChinatown to tajemnica.

84_plakat2014j Dzielnica z własnym językiem, stylem, enklawa inności w ogromnym mieście. Nie wejdziesz do niej i nie wtopisz się w tłum, bo zawsze będziesz inny, obcy.

Chinatown to tradycja.

Tradycja świata oddzielonego Wielkim Murem, Zakazanego Miasta w samym sercu Pekinu. To ceremoniały, wróżby i czas, który liczy się inaczej.

Chinatown to...

 

Jakie jest Wasze Chinatown Kochani Projektanci?

 

Wolicie przystroić jedwabiem terakotową armię czy może unieść się na płonących skrzydłach smoka? Wolicie rozbiegane, pośpieszne ulice Szanghaju czy może niezmącony spokój niemal zapomnianych, mistycznych miejsc?


Może według Was cały świat to wielkie Chinatown?

Widzicie go w Los Angeles lat 30-tych i dziś, na targowisku każdego polskiego miasteczka. W harmonii ryżowych tarasów i w kształcie bambusowego kapelusza.


Jakie jest Wasze Chinatown?

Jest synonimem niepodrabialnego stylu, natchnionego filozofią i mądrością Konfucjusza czy może masowo podrabianym produktem, w którym nie ma prawdy ani za yuana?


Opowiedzcie nam o Waszym Chinatown.

Dajcie tej opowieści swoją przestrzeń i własną historię. Kolory, kształty i myśl.


Niech to będzie Chinatown, którego nie da się zapomnieć.


Czekamy na projekty!

Program Stypendialny GRAND

stowarzyszenie_fundusz Na mocy Porozumienia między Kieleckim Centrum Kultury a Stowarzyszeniem Świętokrzyski Fundusz Lokalny, w ramach Programu Stypendialnego GRAND, Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny przyzna 1 stypendium w XVI  edycji Konkursu Off Fashion.

Program Stypendialny GRAND realizowany jest przez Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny oraz Best Western Grand Hotel w Kielcach. Program ma na celu wsparcie finansowe rozwoju wybitnie uzdolnionej młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego.

Warunkiem uzyskania stypendium jest zakwalifikowanie do udziału w Konkursie Off Fashion oraz pochodzenie z terenu Regionu Świętokrzyskiego.

Pokaz "THE BEST OF Mariusz Przybylski"

mprzybylski W miniony weekend na scenie za stalową kurtyną Kieleckiego Centrum Kultury odbył się retrospektywny pokaz polskiego designera Mariusza Przybylskiego.

Przed pokazem zobaczyliśmy spektakl "Monochrome" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Po 15 minutach w teatralnej scenografii na dwóch obrotowych scenach rozpoczął się ekscytujący pokaz "The Best Of Mariusz Przybylski".

Tego wieczora najważniejsze były ubrania z czterech kolekcji Mariusza Przybylskiego. Dominowała klasyczna czerń. Projekty zachwycały bogatą fakturą, dodatkami oraz perfekcyjnym wykonaniem.

Na pokazie nie zabrakło jubileuszowej kolekcji Mariusza Przybylskiego "Night Air" gdzie oprócz czerni pojawiły się kwiatowe looki oraz propozycja dla panów.

Gratulujemy Mariuszowi Przybylskiemu fantastycznych looków i konsekwencji w tworzeniu kolekcji .

Mariusza Przybylskiego zobaczymy już w listopadzie jako jurora XVI edycji Off Fashion, która odbędzie się 21-22 listopada 2014r

Więcej…

 

 

unia_w